Świeczki z wosku pszczelego

Świeczki z wosku pszczelego wykonane samodzielnie mogą być idealnym prezentem pod choinkę lub świetnym elementem dekoracyjnym na stole wigilijnym. Pokażę, jak w warunkach domowych bez żadnych skomplikowanych przyrządów wykonać kilka prostych świeczek.

1. Potrzebny jest czysty dobrze sklarowany wosk pszczeli.

Krążek czystego wosku

Krążek czystego wosku

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Rozpuszczamy go na zwykłej kuchence gazowej w dwóch garnkach – pierwszym jest woda, a do drugiego wkładamy wosk do rozpuszczenia. W taki sposób wosk nam się nie przypala.

DSCN3470DSCN3487

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Musimy też mieć przygotowane foremki i knoty do naszych świeczek.

DSCN3504DSCN3465

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Rozgrzany wosk wlewamy do foremek. Na początku świeczki są blade, prawie białe. Gdy wosk dobrze zastygnie staną się żółte. Jeśli proces stygnięcia przebiega za szybko, zdarza się ze wosk pęka.

DSCN3484DSCN3494

 

 

 

 

 

 

 

5. Tak wyglądają gotowe świeczki.

DSCN3493DSCN3498

 

This entry was posted in Galeria, Porady and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

One Response to Świeczki z wosku pszczelego

  1. Krzysztof says:

    Wspaniała strona internetowa oraz filmiki. Ma Pan wielki dar prezentacji w prostych słowach. Moja przygoda z pszczołami dopiero się zacznie. Teraz w zimę chcę przygotować 2 ule, ramki, zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria.
    Pytanie mam kiedy i jak zacząć wiosną/latem tworzenie pasieki? Moja działka graniczy od południa z lasem – czy to jakaś wielka przeszkoda ten las? Mam 1/2 ha pola a połowa z tego to nieużytkowa łąka, ogród 500 m2 i sad też 500 m2. Wokół jest wiele nieużytków. Okolica bardzo spokojna – brak zabudowań. Myślę, że pszczoły znajdą jakieś użytki. Czy da mi Pan jakieś rady na początek?
    Pozdrawiam Krzysztof

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *