Zakończenie karmienia zimowego

Już zakończyliśmy karmienie naszych pszczółek syropem z ziołami. Jak widać na zdjęciu na ramkach zostało jeszcze sporo komórek do zalania. Postanowiliśmy więc uzupełnić zapasy pokarmu. Po naradzie (szybka rozmowa z tatą) zdecydowaliśmy się na gotowy inwert. Na korzyść gotowej paszy przemawiało kilka argumentów: skład – brak sacharozy, wiec mniej pracy dla naszych pszczółek; konsystencja – bardzo gęsty, więc mniej wody do odparowywania, jesienią to jest ważne; no i oczywiście wygoda dla nas, bo kupiliśmy inwert w wiaderkach po 14 kg, więc łatwiej go nalewać, nie trzeba też gotować wody do rozrabiania syropu.

DSCN3306DSCN3344

 

 

 

 

 

 

 

DSCN3327

This entry was posted in Na temat hodowli, Porady. Bookmark the permalink.

5 Responses to Zakończenie karmienia zimowego

 1. Marcin says:

  oj. To ile daliście tego pokarmu że jest tak małogo na ramce. W sklepie słyszałem uwage że mieszał syrop z cukrem a potem zakarmił inwertem. Ten niestety sie skrystaliował w ramce i kilka rodzin sie mu osypało. tez mam warszawskie poszerzane ipodałem im 12 kg.

  • Leszek P. says:

   Witam, jest to skrajna ramka wiec jest na niej mniej pokarmu niż na innych. W chwili kiedy było robione zdjęcie pszczółki dostały po trzy około 1,5 litrowe porcje gęstego syropu z ziołami. Jedno zioło jedna porcja. W tej chwili uzupełniamy im zapasy inwertem. W sumie to nie liczę ile pokarmu przypada na rodzinę bo ich wielkość jest różna i ilość ramek w gniazdach też.

   • marek says:

    Leszek już kupiłem drzewo na ule lipę a sosnę mam swoją ,więc zabiore się niebawem do pracy przy ulach. wykorzystam twoje ściągi rysunki . dopłaty czekają od 15 uli w pasiece nowe to nowe. pozdrawiam

  • marek says:

   12 kilogramów cukru czy 12 litrów syropu????/// ciekawi mnie to bo ile trzeba by było podać litrów na 12 kg cukru?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *